Bandito Mips matte cobalt blue

2 090 Kč
  • S/M (51,5-54,5 cm)
  • M/L (54,5-57 cm)
Tabulka velikostí

Chlapecká helma Bern Bandito Mips

Helma pro malé skejťáky a bikery, vycházející z oblíbeného modelu Watts. Bern Bandito s jedinečným vzhledem je kromě tlumící vrstvy EPS vybaven i zcela novým ochranným systémem MIPS a pyšní se pevným kšiltem, inspirovaným baseballovou čepkou.

Helma Bandito vlastní všechny letní i zimní bezpečnostní certifikace, což znamená, že můžete z ulic vyrazit rovnou na svah.

  • ThinShell - úzká ABS skořepina s EPS výstelkou tvoří lehkou a odolnou helmu
  • EPS - tvrzený polystyren, hmota s vysokou absorbcí nárazu, nejrozšířenější tlumící vrstva používaná při výrobě helem
  • ABS Shell - tenká skořepina z velmi odolného plastu pro maximální ochranu hlavy při nárazu
  • Crank Fit - dvojitý, nastavitelný systém utažení. Jednoduchý a odolný.
  • Hmotnost - 493 g (MIPS přidává 40 g)

MIPS

Zdrojem inspirace pro pantent MIPS je lidský mozek. Mozek je obklopen mozkomíšním mokem, díky kterému se mozek v lebce pohybuje a je chráněn před nárazy. Napodobením přirozené ochrany mozku funguje i unikátní technologie MIPS, která spolehlivě chrání váš mozek před nárazy a snižuje otřesy, které jsou na něj přeenášeny.

Tenká třecí vrstva MIPS je umístěna mezi vnitřní polstrovanou část a svrchní EPS skořepinu helmy pomocí speciálně vyvinutých ohebných úchytů. Svým uspořádáním nijak neruší celkový vzhled ani tvar helmy, nesnižuje komfort, ani nenarušuje technické vlastnosti. V okamžiku nárazu se vrstva MIPS posune spolu s hlavou nezávisle na směru nárazu a omezí rotaci mozku, která může představovat velké nebezpečí.

Helma splňuje normy CPSC, EN 1078 (přilby pro cyklisty, pro uživatele skateboardů a kolečkových bruslí) a EN 1077B (přilby na snowboardu a lyže)